Ponúkame na predaj kvalitné krmivo od nemeckej firmy St Hippolyt. Firma St Hippolyt ponúka široký sortiment krmív pre rôzne kategórie koní s ohľadom na ich rôzne požiadavky. Krmivá sú vyrábané vo forme müsli alebo peliet. St Hippolyt sa taktiež zaoberá výrobou minerálnych a vitamínových doplnkov a za studena lisovaných olejov pre kone.

S mnohými z ponúkaných krmív máme vlastnú skúsenosť. Naše kone sú dlhodobo kŕmene produktami firmy St Hippolyt.

V prípade záujmu Vám krmivo privezieme až do Vašej stajne.

 

Radi Vám odborne pomôžeme pri výbere najvhodnejšieho krmiva pre Vášho koňa!

  • √ Krmivá dovážame na objednávku zo skladu.
  • √ Doba dodania závisí od veľkosti objednávky (v priemere 2 týždne).
  • √ Krmivo je možné prebrať osobne v Slovenskej Novej Vsi (Trnava) alebo v Nitre, po dohode možnosť odberu na Počúvadle (Banská Štiavnica).
  • √ Krmivo je možné prebrať nielen počas štandardných pracovných hodín ale aj večer a cez víkend.
  • √ Pri odbere väčšieho množstva je možné dohodnúť dovoz priamo do Vašej stajne našou dopravou: pri odbere nad 5 vriec je možný rozvoz v rámci západného Slovenska – do 25km od Slovenskej Novej Vsi: 10€; do 50km 17€, do 100km 30€; ostatné lokality podľa dohody. Čas a termín dopravy je možné individuálne prispôsobiť.

 

Prehľad ponúkaných krmív, podrobnejšie info a zloženie Vám radi poskytneme na požiadanie.
Ostatné produkty od firmy St. Hippolyt sú taktiež dostupné – neváhajte nás kontaktovať.
(cenník aktualizovaný 12/2022)

 

KŔMNE ZMESI:

Struktur Energetikum – koruna každodenného kŕmenia, chutné müsli v ktorom sa koncentrujú vyvážené, kvalitné zložky ako klíčky, 30 pravidelne sa obmieňajúcich bylín, najrôznejšie olejniny a cereálie. Pridaním 1 kg za deň dostáva kôň všetky potrebné minerálne látky, stopové prvky a vitamíny, prídavok Struktur Energetika má v zásade zmysel pre každého koňa. Oporúčané denné dávkovanie 1 kg,  kone vo vysokej záťaži 1,5 kg,  malé kone a kone s malou potrebou energie do 700 g. 20 kg; 37,50 €.

Vollwertpellets– plnohodnotné pelety, bez ovsa, koncipované ako samostatné krmivo k senu a slame, sú vhodné pre pokrytie záchovnej potreby aj pre pokrytie potreby na výkon. Odporúčané denné dávkovanie 500 – 800 g na 100 kg hmotnosti. 25 kg; 27,50 €.

Nutri Star– krmivo určené pre westernové kone, zabzpečuje prísun vysokohodnotných proteínov na podporu motivácie, nervovej vyrovnanosti a telesnej konštitúcie. Toto müsli bohaté na surovú vlákninu a s nízkom obsahom uhľohydrátov je na základe svojho špeciálneho zloženia vhodné najmä pre westernové plemená. Nutri Star sa osvedčil taktiež pre iné plemená, napr. pri príprave mladých koní alebo pri koňoch so slabým osvalením.

√ Vysokohodnotný proteín pre lepšie osvalenie; bohaté na vlákninu a olejnaté semená; prispôsobený obsah obilnín;s bylinkami, olejmi a olejnatými semenami

Odporúčané denné dávkovanie 300 – 600 g na 100 kg hmotnosti koňa a deň. 20 kg; 26,50 €.

Vitalmüsli Beste Jahre– moderné müsli bohaté na vlákninu určené pre citlivé a staršie kone ako aj pre citlivé vykŕmenie vychudnutých koní, s vysokým podielom neporušenej vlákniny, v ktorom sa široké spektrum bylín stará prirodzenou cestou o dodávanie životne dôležitých sekundárnych rastlinných látok. Odporúčané denné dávkovanie pre veľké plemená 1 – 4 kg, pre malé plemená zodpovedajúco menej. 20 kg; 29,50 €.

Reformmüsli “G”– vyvážené a chutné müsli určené najmä pre kŕmenie temperamentných koní, bez ovsa a bezprašné. Odporúčané denné dávkovanie 500 – 800 g na 100 kg hmotnosti koňa. 20 kg; 27 €

EquiGard – müsli pre kone so sklonmi k schváteniu kopýt, equinnému metabolickému syndrómu, Cushingovmu syndrómu, tying-up a žalúdočným vredom. Odporúčané denné dávkovanie malé kone a kone pri redukčnej diéte 0,5 – 1 kg, veľké plemená 1 – 2 kg. Musli 20 kg; 37,50 € / pelety 25kg; 42€

Irish Mash – chutné hotové krmivo s nízkym obsahom obilnín na podporu trávenia a metabolizmnu, vhodné pri strate apetítu,, pri ťažkej práci alebo státí, ako teplé krmivo počas chladných dní alebo extra tekuté počas horúcich dní, pre kone v rekonvalescencii, po kolike alebo po pôrode, ako diétne krmivo pri žalúdočných vredoch alebo pre kone s citlivým trávením, zmes nie je potrebné variť, stačí zaliať horúcou vodou. Odporúčané dávkovanie 1 – 1,5 kg zmesi zaliať 1 – 3 l teplej vody a nechať nabobtnávať asi 15 min., podávať 1 – 3x v týždni. 15 kg; 24,50 € / 5kg; 16,75€.

Pre Alpin Wiesencobs – senové pelety ako alternatíva alebo doplnok k tradičnému kŕmeniu senom, s nízkym obsahom bielkovín, bohaté na vlákninu, neprašné. Odporúčané denné dávkovanie 1 – 2 kg ako doplnok k dennej dávke sena alebo ako náhrada sena cca 11 – 1,5 kg na každých 100 kg živej hmotnosti. 20 kg; 22,75 €.

Pre Alpin Luzerne Cobs – kvalitné lucernové granule od nemeckého výrobcu Pre Alpin, pevne lisované, nedrobivé. 20kg ; 24,90 €.

Luzerne Mix – sečka z lucerny a zeleného ovsa, bohatá na aminokyseliny, vlákninu a mastné kyseliny, podporuje žutie, bezprašná, stála kvalita počas celého roku, energeticky bohatá náhrada za jadrové krmivo, 18kg; 26,50€.

Hesta Mix Classic – krmivo určené pre barokové kone, špeciálne plemená, poníky a ľahko kŕmiteľné kone, ktoré nevyžadajú vysoký príjem energie v jadre. Aj pri nízkej dávke energie sú pri kŕmení týmto krmivom pokryté potreby na minerálne látky a vitamíny. Odporúčané denné dávkovanie min. 600 g pre malé kone, 2 kg pre veľké kone. 25 kg; 31,75 €.

La Rosslet Alpenmüsli – cenovo výhodné krmivo vo forme müsli od St.Hippolyt pre všetky kategórie koní. Odporúčané denné dávkovanie pre koňa o hmotnosti 500 kg 1,5 – 5 kg podľa prídavku ovsa alebo použitia ako jediného jadrového krmiva. 20 kg; 21,65€.

Super Condition – podporuje správnu tvorbu a funkčnosť svalstva, bohaté na antioxidanty, bohaté na minerály potrebné pre správnu prácu svalov, optimalizované s vysokohodnými bielkovinami. Odporúčané denné dávkovanie 50 – 100 g na 100 kg hmotnosi koňa, podávať premiešané spolu s bežným jadrovým krmivom. 10 kg; 40,50 €. 20 kg; 68 €.

Equilac – krmivo pre chovné kobyly, zabezpečuje správnu výživu kobýl počas žrebnosti a laktácie. Odporúčané dávkovanie: prídávať od 6. – 8. mesiaca žrebnosti až do 5. mesiaca laktácie, dávky postupne zvyšovať od 1 – 2 kg až do 3 kg v 3. mesiaci laktácie, potom postupne opäť znižovať. Pelety 25 kg; 32,25 €ú müsli 20kg; 28,75 €

Fohlen Gold – krmivo pre žriebätá, vynikajúci základ pre zdravý vývoj žriebäťa, prispieva k prevencii predčasných príznakov opotrebovania v dospelom veku, možno dávkovať od 3. týždňa veku až do veku 2 roky.  Doporučené skrmovanie: 3.týždeň života až 3.mesiac : Fohlengold nechať k voľnému príjmu podľa chuti; 4.- 6. mesiac : 0,5 až 1,5 kg Fohlengold, zmiešaný s rovnakým množstvom ovsa; 7.- 12. mesiac: 1 až 2 kg Fohlengold, zmiešaný s rovnakým množstvom ovsa; 12. – 24. mesiac: dávkovanie meniť podľa kvality pastvy, krmivo Fohlengold pomaly redukovať; od 24. mesiaca : plnohodnotné pelety, alebo ovos a Struktur Energetikum. Müsli 20 kg; 37,95 €, pelety 25kg; 37,75€,

Glyx-Wiese Musli – bezobilninové krmivo,  bez melasy, pre kone trpiace nadváhou a metabolickými poruchami, podporuje trávenie, je prirodzené a nie je dodatočne mineralizované, 15kg; 27,50€.

Glyx-Wiese Seniorfaser – sečka na vylepšenie kŕmnej dávky pri nízkej kvalite sena a ako náhrada sena na kŕmenie koní so zubnými problémami. Bez obilnín a melasy. 22,40€/45kg.

Glyx Mash – bezobilninové krmivo, bez melasy a gluténu, nízky glykemický index, pôsobí prebioticky a očisťujúco, 15kg; 30,25€.

Ricelein – bezobilninové krmivo, stráviteľná energia 16MJ/kg, hrubý proteín 18%, obsah škrobov a cukrov menej ako 10%, zloženie: ryžové otruby, trávová sečka teplovzdušne sušená, zmes olejnatých semien (ľanové, slnečnicové), kukuričné klíčky, repná vláknina, sójové vločky – z regionálnej produkcie exkluzívne pre St. Hippolyt – nie GMO), 25kg 45,30€.

Struktur Energetikum Getreidefrei – bezobilninové krmivo, nízky obsah škrobov a cukrov, obsahuje bylinky na podporu trávenia a celkového zdravotného stavu, obsahuje užitočné mastné kyseliny, 20kg; 36,50€.

Brandon XL – pelety bohaté na energiu, bez obilnín a melasy. Pre kone s citlivým trávením, vhodné počas rekonvalescencie, pre chudé kone na zvýšenie hmotnosti, vhodné aj ako jadrové krmivo pre kone v normálnej záťaži, namočené vhodné aj pre staré kone  so zubnými problémami. 36,50€/25kg.

 

KŔMNE DOPLNKY:

SemperMin –  doplnok ku kŕmnej dávke počas pastevného obdobia, alebo počas kŕmenia kombináciou seno-slama, alebo seno-slama-obilie. SemperMin je minerálne krmivo vo forme müsli. Stredne vysoký obsah vápnika vedie k lepšej resorpcii stopových prvkov, ktorých nedostatok často vedie k s kŕmením súvisiacim ekzémom, problémom s kopytami, chronickej bronchitíde, chybnému vývoju a neplodnosti. Doporučené dávkovanie: na každých 100 kg hmotnosti koňa cca. 25-40g na deň. 34,25€/7,5 kg ; 49,50€/15 kg.

SemperCube –  šikovné minerálne kocky so všetkými dôležitými minerálnymi látkami, vitamínmi a stopovými prvkami, vysokohodnotný obsah, praktické použitie, ľahké skrmovanie pre kone na pastve, použiteľné aj ako pochúťka, obzvlášť bohaté na stopové prvky. Doporučené dávkovanie: 15 – 25 g na 100 kg živej hmotnosti koňa. 19,98€/3kg ; 41,75€/10 kg.

Elektrolyty, vodorozpustné – vo vode rozpustné elektrolyty na rýchle doplnenie straty elektorlytov potom. Dávkovanie: 3 – 7 g na 100 kg živej hmotnosti koňa. 26,38/1 kg.

GlucoGard – podporuje boj proti schváteniu kopýt. Má účinok proti nedostatku živín, vedúcemu k inzulínovej rezistencii, zníženému prekrveniu a poškodeniu tkaniva v oblasti kopyta. GlucoGard by mal byť preto zahrnutý do kŕmnej dávky všetkých koní, ktoré sú ohrozené schvátením kopyta. K doplneniu živín po schvátení kopyta; pri akútnom nebezpečí vzniku schvátenia kopyta; ako náhrada minerálneho doplnku výživy pri skrmovaní výlučne objemového krmiva; ideálny pre kombináciu s krmivom EquiGard.  Odporúčané skrmovanie: (napr. ku krmivu EquiGard, alebo čistej dávke objemového krmiva) pri akútnych prejavoch schvátenia kopyta: 50 g denne/100 kg telesnej hmotnosti, prípadne rozmočiť vo vode a podávať pomocou podávača tekutín tvaru piestovej striekačky priamo do papule; po prekonanom schvátení kopyta: najprv 30 g denne, neskôr 20 g denne/100kg telesnej hmotnosti počas niekoľkých mesiacov; podpora metabolizmu a kopýt u koní náchylných k schváteniu kopyta, napríklad v ročných obdobiach s vysokým rizikom vzniku ochorenia, alebo pri nepriaznivom  počasí a stave pastvín: 20 g denne /100kg telesnej hmotnosti počas napr. 2-8 týždňov. 63,75€/3 kg.

Meta-Diät – pečeň, ako najväčší detoxikačný orgán v tele, môže byť poškodzovaná škodlivými látkami alebo chorobami. V takýchto prípadoch je potrebná diéta s nízkym obsahom bielkovín. Podporuje a pomáha ochraňovať pečeň, črevá a obličky. Ponúka koňom, ktoré majú problémy s pečeňou a obličkami zmysluplnú alternatívu k normálnemu jadrovému krmivu. Vyznačuje sa odľahčujúcim výberom nosičov energie a bielkovín. Jeho na prírodu orientované funkčné živiny prispievajú k podpore zdravej črevnej mikroflóry a k ochrane buniek orgánov. Doporučené skrmovanie: 2-3 kg pre koňa veľkého plemena na deň v spojení s najlepšou slamou a senom. 69,50€/25 kg.

MoviCur – lepšia pohyblivosť dosiahnutá cieleným zásobovaním živinami. Šľachy a kĺby vyžadujú pre svoju tvorbu a regenráciu špeciálnu kombináciu živín. 70,50€/5kg; 137€/10 kg.

Ungulat – dlhodobé zlepšenie kvality kopýt cielenou kombináciou živín. Rast, kvalita a sila rohoviny kopýt sú do značnej miery ovplyvňované výživou. 47€/5kg ; 89€/10 kg.

Mucolyt – problémy s dýchacími cestami sú čím ďalej tým častejšie, pretože kone majú málokedy k dispozícii prirodzené byliny s hodnotnými sekundárnymi rastlinnými látkami. 54,50€/5kg ; 103€/10 kg.

Gold-Medal – obsahuje všetky potrebné živiny pre svaly, ktoré sú naviac potrebné k bežnej základnej kŕmnej dávke na podporu formovania svalstva a svalového výkonu. 48,15€/5kg ; 90,50€/10 kg.

Lamin– podpora látkovej premeny a imunitného systému. Pri nedostatočnom zásobení organizmu vitálnymi látkami dochádza k odbúravaniu a poruchám funkcií mnohých tkanív organizmu a príslušných orgánov, často sú postihnuté napr. kĺby, chrbtica, šlachy (poruchy v pohyblivosti), sliznice dýchacích ciest, tráviaceho traktu, rozmnožovacích orgánov a kopytná škára. Lamin dodáva špecifické výživové stavebné kamene vo forme prírodných predstupňov glykoproteínov z morských rias. Lamin si urobil dobré meno hlavne ako prísada v receptúre Movicur. 36,50€/1 kg.

MicroVital – doplnkové krmivo pre kone, ktoré svojou kombináciou biofilných minerálnych látok, stopových prvkov a regulatívnych bielkovinových stavebných kameňov vypĺňa dôležitú medzeru v zásobovaní živinami. Pre docielenie optimálneho efektu v zmysle vitalizácie, stabilizácie zdravia a udržania plného výkonu koňa sa dbalo na správny výber najlepšej kvality týchto prírodných zložiek výživy. Dávkovanie: 10 – 15 g na 100 kg hmotnosti koňa. 64€/3 kg ; 193€/10kg.

Makor – doplnok krmiva s vitalizujúcimi živinami. V doplnku Makor sa nachádza bio-zhodnotiteľné magnézium v rôznych formách zlúčenín, kombinované s vysokým obsahom vitamínu E a cennými výživovými bylinami. Tým vyrovnáva Makor účinne zvýšenú potrebu pri záťaži. Makor je vhodný pre mladé kone vo výcviku, pre vysokovýkonné, športové a pre staršie kone pre lepšie zvládanie každodenných požiadavok. 39,75€/1 kg.

Biotin Mixture– živiny na zlepšenie kopýt, kopytá s trhlinami, kopytá, ktoré sa štiepajú, alebo aj mäkké kopytá, nedostatočný rast kopýt, alebo ich hniloba, môžu mať príčinu v nedostatku biotínu, voderozpustnom vitamíne zo skupiny B vitamínov. 39,70€/1 kg ; 90€/2,5 kg.

Vitamin E Selen– Zellaktivator– aktivátor buniek, vitamín E plus selén. Vitamín E pre optimálnu ochranu buniek. Vitamín E a selén pomáhajú chrániť organizmus pred voľnými radikálmi, ktoré sa vytvárajú pri športe, strese alebo zápaloch. Doplnok Vitamín E plus selén sa vyznačuje svojim veľmi vysokým obsahom vitamínu E (100 g/kg) a preto je ho možné používať úsporne. Selén podporuje ochrannú funkciu vitamínu E. 39,7€/1 kg.

Hefekultur– kvasinková kultúra. Doplnok výživy pre podporu mikrobiálneho trávenia v hrubom čreve. Trvalým prikrmovaním kvasinkovou kultúrou so živými kvasinkami a stopovými prvkami sa úroveň výživy – aj pri koňoch, ktoré sa ťažko krmia a u starších koní- podstatne zdvihne. Z tohto doplnku výživy profituje aj výmena srsti a rast rohoviny kopýt. Športové kone majú viac chuti do práce, chovné kobyly sú lepšie chránené pred stratou živín. Žriebätá sa lepšie vyvíjajú. 34€/1 kg.

Anti-Sress-Kräuterpellets 42,50€/3 kg.

Knoblizem – Hlavnou zložkou je sušený cesnak najlepšej kvality. Byliny, ako rozmarín, koriander a mäta dopĺňajú receptúru. Pšeničné klíčky a ľanové semeno dodávajú prírodný vitamín E, tráviace enzýmy a cenné esenciálne mastné kyseliny (napr. Omega-3-mastné kyseliny). Početné pridané vitamíny (okrem iných biotín, B-vitamíny) a stopové prvky vyrovnávajú zvýšenú potrebu hlavne u koní na pastve. Cesnak podporuje trávenie a prekrvenie a zlepšuje obranyschopnosť a stav kože. Sušená zelenina obohacuje celkovú dávku o sekundárne rastlinné látky. Skrmovanie tohto doplnku sa odporučuje pre • kone bez chuti do jedla, ktoré sa ťažko kŕmia • kone na pastve k obmedzeniu napádania hmyzom – od cesnaku sa zmenia výpary kože • vitalizáciu starších koní a zvierat so slabým výkonom • výmenu srsti, pri nedostatkoch vo výžive prejavujúcich sa na koži a vlásí, pri sklonoch k ekzémom. Odporúčaná denná dávka je 15 – 25 g na 100 kg hmotnosti koňa. 30,60€/3 kg.

HippoLinol kaltgepresst – za studena lisované rastlinné oleje, vyvážená kompozícia štyroch vysokohodnotných rastlinných olejov a bylinných olejov z vlastnej výroby St. Hippolyt.
Využitie:
• podpora sily, kondície a nervovej stability pre všetky fyzické špičkové výkony • účinná výživová pomoc pre kone, ktoré sa ťažko krmia, a pre staršie kone
• zlepšenie stavu kože a kopýt, ako aj schopnosť prietoku krvi
• pre efektívnejšie a bezporuchovejšie zhodnocovanie obilninového jadrového krmiva (oleje neobsahujú škroby a bielkoviny)
• ako správna výživa pre kone, ohrozené schvátením kopyta, alebo pre kone alergické na obilie
• možnosť použitia pri riešení plodnosti kobyly a pre vývoj žriebäťa.
Zloženie: ľanový olej, olej z pšeničných klíčkov, slnečnicový olej, olej z kukuričných klíčkov, bylinné oleje – všetky za studena lisované , z vlastnej výroby St. Hippolyt. Odporúčané dávkovanie 50 – 150 ml/kôň/deň. 24,50€/2,5 l ; 43,75€/5l.

Leinol –  ľanový olej, za studena lisovaný, dávkovanie 50 – 150 ml/kôň/deň. 12€/1l ; 46,40€/10l.

Hippomun – doplnok na posilnenie imunity. 51€/1 kg.

Equilizer – novodobý antistresový prípravok vo forme plnohodnotných peliet. Prírodný – bez dopingu. Nervozita, ľakavosť, napätosť, nedostatok chuti jazdiť a neschopnosť koncentrácie môžu mať pôvod v deficite živín. Equilizer môže prispieť pomocou špecifického vyváženia živín k stabilnému stavu nervov. Pre zmiernenie stresu pri zmene stajne • Počas obdobia státia • Využíva silu kŕmnych byliniek • Je vhodný aj pre športové kone. 40€/1 kg.

Karottis – sušená mrkva. 21,70€/4 kg.

QELAN – tekutý zosilňovač výkonu novej generácie – s turbo efektom. • dávka energie z mitochondrií • zachovanie výkonnosti prostredníctvom ochrany svalov, nervov a tkanív • vysoká bio-disponibilita prostredníctvom lecitínových mycélií. Intenzívna látková výmena aktívnych športových a plemenných koní vytvára kyslíkové radikály poškodzujúce bunky v celom tele. Bez obrany pomocou ochranných systémov antioxodantov hrozí predčasné opotrebovanie tkanív. Spomenuté antioxidanty v Qelane prospievajú takto aj k celkovej bunkovej aktivite v svalstve, v krvných cievach, v reprodukčnej sústave, v nervovom systéme, v pľúcach a v iných orgánoch. QELAN je dôležitým príspevkom k zabráneniu poklesu výkonnosti, nervozity, neplodnosti, rozkladu a redukcii tkanív a predčasným prejavom starnutia. Zvlášť zrelšie športové a plemenné kone preto môžu profitovať z QELAN-u. 47,50€/0,6 l.

Lobs Belohnungswurfel – pochúťky. 5,75€/1 kg.

Glyx Lobs – bezobilninové pochúťky bez melasy, s redukovaným obsahom škrobov a cukrov, vhodné aj pre alergikov. 6,75€/1kg.

Himalaya Salzeckstein – himalájska soľ. 6,95€/3 kg.

Kieselgold – kremelina pre srsť a kopytá. Prirodzene vysoký obsah kremíka pre silné kosti, väzy a kĺby. Na podporu pri výmene srsti a prečistenie tráviaceho traktu. Podporuje pevnosť kopytnej rohoviny a rast srsti. S obsahom izomaltulózy, kurkumy a vysokohodnotných rastlinných olejov. Izomaltulóza slúži ako prebiotikum, kurkuma stimuluje apetít a zlepšuje absorpciu a využiteľnosť mikroprvkov, zmes olejov sa postará o lesklú srsť. 28,50€/4kg.